Ha jártál már (akár nálam vagy másnál) testalkatelemzésen, benned is biztos megmaradt
pár olyan szabás, amit a te testalkatoddal jobb elkerülni, ha nem szeretnél rövidebbnek/szélesebbnek/kisebbnek/nagyobbnak látszani. Szabások, amik elméletileg előnytelenek a te testalkatoddal. Azért írom, hogy elméletileg, mert szerencsére van egy olyan módszer, amellyel igenis vissza lehet hozni a ruhatárunkba pár olyan ruhát, amitől amúgy el lennénk "tiltva" (teszem hozzá senki semmitől nincs eltiltva, ha szeretsz egy ruhát, hordd nyugodtan, függetlenül attól, hogy én vagy mások mit mondanak neked róla).
0 Comments
Ha jobban belegondolok, az utóbbi években jóval több olyan ügyfelem volt, akik arra panaszkodtak, hogy túl rövidek a lábaik, mint az olyanok, akik a hosszú lábaikkal nem tudtak mit kezdeni.
Ráadásul az egy dolog, hogy az európai nők nagy részének tényleg rövidebb az alsóteste, mint a torzója, de bizonyos ruhákban még azok is érezhetik rövidebbnek a lábaikat, akiket amúgy kifejezetten hosszú alsótesttel áldott meg az ég. Mi lehet ennek az oka? Főleg angol nyelvterületen terjedt el ez a kifejezés, ami alapvetően az öltözékek elemzésén, és ezáltal olyan "receptek" összeállításán nyugszik, amelyek segítségével könnyedén és gyorsan tudunk újabb és újabb outfiteket kreálni. Na jó, ez eléggé bonyolult mondat lett, nézzük meg inkább részletesen, hogy miről is van szó. Bármilyen szettről is beszélünk, az mindig lebontható szabás- és stílusbeli elemekre. Ezekből az elemekből áll össze az outfit formula. A formula állhat csak szabásbeli (formai), csak stílusbeli elemekből, illetve ezek kombinációjából is. Nézzünk először példákat a formai/szabásbeli elemekből álló formulákra. A Pantone 2000-ben kezdte el minden év decemberében "trendelőrejelzésként" kijelölni a következő év színét, amely abban az évben különösen sok helyen fog megjelenni. A színt általában igyekeznek valamilyen aktuális társadalmi-kulturális jelenség alapján meghatározni (ilyen volt pl. a 2016-os rózsaszín-halványkék kettős, amely az egyre több figyelmet kapó genderneutralitásra utalt, vagy a 2008-as világválság utáni évben lévő, vidámságot sugalló sárga), de ez az egész igazából alapvetően egy szuper ügyes marketingfogás. A 2016-os év színei
A fenntartható gardrób egyik legfontosabb építőköve egy olyan alapruhatár megléte, amely biztosítja azt, hogy minden szóba jöhető élethelyzetre legyen legalább egy(-két) megfelelő ruhadarabunk.
A korábbi bejegyzésekben már volt szó a Kontraszt-szabályról, az Ismétlés-szabályról és a Színharmónia-szabályról, ma pedig elérkeztünk az utolsó stílusszabályhoz, ami ahhoz nyújt neked segítséget, hogy még könnyebben tudj harmonikus szetteket alkotni. Erról a szabályról is sokat elárul a neve: "Három szín szabály"
Az előző bejegyzésekben (itt és itt) már megismerkedhettél az első két stílusszabállyal, amelyek segíthetnek abban, hogy könnyebben tudj magadnak harmonikus outfiteket összeállítani.
A mai bejegyzésben következzék az a stílusszabály, amely a különféle színek használatába, kombinálásába vezet be. Az előző bejegyzésben láthattad, hogy milyen hatást lehet elérni a kontraszt-szabály tudatos alkalmazásával, most pedig az Ismétlés-szabályról fogok egy picit mesélni. A neve alapján ennek a szabálynak a lényege is könnyedén kitalálható: azon alapul, hogy az öltözékünk egy részlete visszakacsint egy másik helyen, ezzel teremtve harmonikus egészet, összhangot.
Ez a leggyakrabban a színekben jelenik meg, de felbukkanthat mintákban, anyagokban, kiegészítőkben is, sőt Ahogy a grafikai tervezésben is léteznek olyan szabályok, amelyekkel harmonikusabb designt lehet alkotni, úgy az öltözködésben is léteznek hasonló alapelvek, ezeknek az ismerete pedig hozzásegíthez minket ahhoz, hogy még könnyebben tudjunk igazán jó szetteket kreálni.
Ezek közül az úgynevezett stílusszabályok közül szedtem össze most nektek négyet, amelyeket négy különálló blogbejegyzésben fogok megmutatni. |
Korábbi bejegyzések
August 2024
Kategóriák
All
|