Amikor a saját fenntartható gardróbunk kialakításáról van szó, és ehhez keresünk viszonyítási pontokat, a legtöbben azok alapján az újságcikkek, bejegyzések alapján tájékozódunk, amelyek a különféle ruhamárkák fenntarthatósági törekvéseiről, esetleg fenntarthatatlanságáról szólnak.
Csakhogy az egyéni és a céges fenntarthatóság között hatalmas különbségek vannak, és jóllehet van pár olyan kritérium, amelyik mindkettőre érvényes, egy pillanatra sem szabad elfelejteni, hogy míg a cégek feladata ebben a láncban a gyártás, a miénk ennek a skálának a másik vége, a fogyasztás. Így nem sok értelme van összehasonlítani a kettőt, vagy saját magunkat azzal a mércével mérni, amivel a cégeket szoktuk. Nemrég jöttem rá, hogy akármennyit is írtam eddig a blogon a tudatos gardrób részleteiről, a legfontosabb dologról még egyszer sem esett itt szó. Legalábbis mostanáig.
Annyira egyértelmű volt ugyanis számomra a tudatos gardróbok felépítésének sorrendje, hogy sosem gondoltam végig, hogy a titok igazából ebben IS rejlik. Ez az, ami nagy eséllyel visszatarthatja az embert az átgondolatlan vásárlásoktól, a későbbi megbánástól, vagy attól, hogy halmokban álljanak a gardróbunkban a sosem hordott, vagy alig használt ruhák. Nézzük hát, mi is ez a sorrend! |
Korábbi bejegyzések
August 2024
Kategóriák
All
|